«

»

Ara 16 2013

Bu Yazı bas

Sakaryanın İlk Uydu Televizyonu ”Evren TV” Türksat Uydusunda Yayında…


Sakarya’da İlk Uydu Televizyon
Sakarya’nın ilk uydu televizyonu olan Sakarya Evren TV,  bugün  Türksat uydusundan test yayınına başladı. SRT Medya Grup Bünyesinde kurulan Sakarya Evren TV, televizyon yayıncılığını dijital dünyaya taşıyacak. Srtmedya.com haber portalı üzerinden de dünyanın her yerinden izlenecek.
 
Sakarya’nın ilk ve tek uydu televizyonu EVREN TV 16 Aralık’ta test yayınına başlıyor. Peki izlemek için ne yapmalısınız. İşte cevabı 
 
1- Ana menüye girebilmek için; uzaktan kumandanıza ‘MENÜ’ veya ‘SETUP’ yazan düğmeye basınız.
 
2- Uydu alıcısı marka modeline göre;  ‘KANAL ARAMA’ , ‘MANUEL ARAMA’ , ‘KANAL EKLEME’, ‘EL İLE ARAMA’ gibi menülerden hangisi beliriyor ise YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak ona gelip ‘OK’ e basınız.
 
3- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka modeline göre; ‘TP FREKANSI’ , ‘ALIŞ FREKANSI’ , ‘UYDU FREKANSI’ seçeneklerinden biri belirecektir, YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak Evren TV’nin frekansı olan ‘11746’ değerini girin. 
 
4- Yine aynı pencerede ‘SEMBOL ORANI’ yada ‘SYMBOL RATE’ değeri olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip kumandada bulunan rakam tuşlarını kullanarak ‘16000’girin
 
5- Yine aynı pencerede bulunan ve ‘POLARIZASYON’ yada ‘POL’ şeklinde bir yazı olacaktır. YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla ‘H’ , ‘HORIZONTAL’ olacak şekilde değiştirin.
 
6- Yine aynı yerde bulunan ‘FEC’ değerini değiştirmek için YUKARI-AŞAĞI tuşlarını kullanarak o seçeneğin üstüne gelip sonra SAĞ-SOL ok tuşlarıyla ‘5/6’ seçilmelidir. Bazı uydu alıcılarında bu değerin girebileceği bir alan bulunmamaktadır. Bu durumda bu değerin girilmesine gerek yoktur. 
 
7- Son olarak ‘OK’ tuşuna basarak Evren TV Uydu parametrelerini kaydetmiş olacaksınız. Aramayı tamamlayabilmek için Uydu Alıcısı marka modeline göre değişen ‘ARAMA BAŞLAT’ yada ‘TP ARA’ seçeneğinin üstüne gelerek arama işlemi başlatmanız gerekmektedir. 
 
8- Arama işlemi tamamlandıktan sonra Uydu Alıcısı yeni aranan kanal listesinin en sonuna kaydedecektir.
 
Evren TV (Sakarya) UYDU BİLGİLERİ
KULLANILAN UYDU  :TURKSAT 2A
DOWLİNK                     :11746.66 H
SR                                   :27500
FEC                                :5/6
ROLLAFF                      : %20
POLARİZASYON         : H
 
 
 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>